Categories
Zdrowie

Przeszczep brody – proces, korzyści i ryzyko

Przeszczep brody – proces, korzyści i ryzyko

Martwisz się, że Twoja broda jest nierówna lub że nie wygląda tak, jak sobie wyobrażałeś, zanim ją zapuściłeś? Na szczęście istnieją opcje i procedury, które mogą to naprawić, ale jedną z zaskakujących procedur, która zyskuje coraz większą popularność wśród mężczyzn, jest przeszczep brody. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na temat przeszczepu włosów z brody, aby dać ci wskazówki na temat czegoś, co możesz rozważyć…

Kto może skorzystać z przeszczepu włosów z brody?

Przeszczep brody może być rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy nie mają włosów, nie mogą zapuścić koziej bródki, wąsów, bokobrodów ani żadnej innej części brody. Brak możliwości zapuszczenia włosów może być spowodowany wieloma czynnikami, począwszy od genetyki i dziedziczności, poprzez blizny pooperacyjne, oparzenia lub inne okoliczności. Przeszczep nie jest konieczny w przypadku całkowitego braku włosów; może być również rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy mają nierówny zarost i chcieliby, aby był on gęstszy i bardziej “wypełniony”. Ten efekt po przeszczepie włosów pozwala uzyskać gęsty zarost na linii szczęki.

Co to jest przeszczep włosów brody?

Ten rodzaj uzupełniania włosów zyskuje coraz większą popularność i jest procedurą kosmetyczną, która nie jest inwazyjna, nie zajmuje dużo czasu, a okres rekonwalescencji jest również dość prosty.

Mówiąc najprościej, jest to wszczepienie mieszków włosowych w dowolne łysiejące miejsca na twarzy. W trakcie uzupełniania mieszków włosowych, mieszki włosowe są pobierane indywidualnie z tylnej części skóry głowy, ponieważ jest to obszar, w którym włosy są najgrubsze, a następnie chirurg umieszcza każdy mieszek we wskazanym obszarze twarzy, który wymaga gęstszych włosów. Dzięki temu wąsy lub broda zyskują natychmiastową pełnię, stosownie do potrzeb. Jeśli znają Państwo zwykłe przeszczepy włosów, to w przypadku przeszczepu brody stosuje się tę samą technikę oferując całkowitą rekonstrukcję zarostu, również z tyłu głowy. Przeszczep włosów na brodzie to zabieg transplantacji włosów, bazuje na idei naturalnego uzupełnienia włosów.

Zabieg przeszczepu brody – warto wiedzieć

Po zakończeniu procesu implantacji mieszków włosowych, broda powinna natychmiast zacząć rosnąć, co daje szybkie i zadowalające rezultaty. Zazwyczaj mężczyźni, którzy poddali się temu zabiegowi, są w stanie golić się już po czternastu dniach, a nowe włosy mogą być stylizowane podobnie do tych już istniejących. Nierzadko jednak nowe włosy wypadają po dwóch, trzech tygodniach i choć wydaje się, że przeszczep się nie udał, jest to normalny proces i oznaka pozytywnej reakcji na przeszczep! Po wypadnięciu, włosy zaczną odrastać na stałe, choć może to potrwać od trzech do czterech miesięcy, ponieważ brodawki potrzebują trochę czasu, aby dostosować się i wyhodować “korzenie” po szoku związanym z implantacją. Pełnego wzrostu można się spodziewać za około sześć do ośmiu miesięcy. Jednakże wskaźnik powodzenia tych procedur jest bardzo wysoki, a nowe włosy są trwałym dodatkiem; będą miały taką samą teksturę i właściwości jak normalne włosy i mogą być stylizowane tak jak włosy naturalne po ich osadzeniu.

Jak się to robi i jak długo trwa gojenie?

Istnieje kilka technik, które mogą być stosowane do procedury przeszczepu brody. Różnica polega na metodzie, która ma być stosowana do ekstrakcji mieszków włosowych i ich implantacji do nowego miejsca wzrostu. Najbardziej powszechne są metody FUE i FUT.

FUE: ekstrakcja mieszków włosowych

Jest to najczęściej stosowana procedura w przypadku brody. Chirurg pobiera pojedyncze mieszki włosowe z regionu dawcy (zwykle ze skóry głowy) i wszczepia je w miejscu, w którym ma być wypełniona broda. Następnie wykona kilka bardzo małych nacięć w odpowiednim obszarze twarzy. Jest to bardzo umiejętny i delikatny proces, ponieważ określa on kierunek, gęstość i kąt nachylenia każdego nowego włosa i jest całkowicie zależny od wiedzy i doświadczenia wybranego przez Ciebie lekarza. Później jego kompetencje i zręczność będą widoczne w tym, jak naturalnie pojawi się Twoja nowa broda, która nie będzie wyglądała jak przeszczep, ale jak prawdziwy i organiczny symbol normalnego owłosienia twarzy. Oczywiście, najwyższa jakość determinuje również najwyższą cenę: po prostu, dostajesz to, za co płacisz!

Zazwyczaj szacuje się, że do odtworzenia zarostu potrzeba od 4 000 do 7 000 włosów, w zależności od tego, jak duży lub niejednolity jest obszar biorczy, a zabieg trwa od dwóch do pięciu godzin w znieczuleniu miejscowym. W miejscu usunięcia mieszków włosowych powstają niewielkie blizny, ale nie są one zauważalne, ponieważ normalne włosy odpowiednio je zakryją. Niektórzy chirurdzy wykonują ten zabieg ręcznie, inni mogą używać pomocy mechanicznych.

FUT: Przeszczep jednostek folikularnych

Inaczej zwana procedurą z użyciem pasków, chirurg wykonujący metodę FUT usuwa pasek zdrowej skóry owłosionej z obszaru dawcy (ponownie, najczęściej jest to skóra głowy) i wszczepia go w obszar twarzy, który ma być poddany zabiegowi. Obszar dawczy będzie niewielki i zszyty, a wkrótce zostanie pokryty przez otaczające go włosy, co czyni go niezauważalnym.

Podobnie jak w przypadku FUE, w brodzie wykonuje się małe nacięcia, przez które nakłada się pobrane włosy. Włosy nie są pobierane pojedynczo, lecz w grupach od jednego do czterech włosów, zwanych jednostkami mieszkowymi. Jest to jeden z powodów, dla których broda wygląda na pełniejszą przy zastosowaniu tej metody, ponieważ zazwyczaj więcej włosów jest przeszczepianych blisko siebie. Ten proces chirurgiczny może trwać od czterech do dwunastu godzin, w zależności od obszaru, który ma zostać objęty zabiegiem i liczby jednostek, które mają zostać przeniesione; procedura ta jest zwykle przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym.

Czas rekonwalescencji jest dłuższy niż w przypadku FUE, a przez pierwsze pięć dni nie należy dotykać obszaru dawcy, na którym znajdują się szwy na skórze głowy. Może również wystąpić pewien obrzęk na obszarze relokacji, ale istnieją produkty dostępne w celu złagodzenia procesu gojenia.

Plusy i minusy

Zalety przeszczepu brody

 • Trwałe rezultaty
 • Bezpieczna procedura chirurgiczna
 • Wymaga jedynie znieczulenia miejscowego
 • Bezbolesny: odczuwany tylko jako małe “szczypanie”.
 • Przeszczepione włosy funkcjonują jak normalne włosy
 • Nowa broda może być przycinana i golona jak zwykle
 • W razie potrzeby trwale zakrywa oparzenia lub blizny
 • Pozwala na uzyskanie różnych (i zmiennych) stylów brody. Zobacz nasze propozycje stylów brody
 • Tworząc brodę swoich marzeń, możesz nawet zapuścić super stylowe wąsy

 

Wady i ryzyko związane z przeszczepem brody

 • Usuwanie włosów z obszaru dawcy
 • Implantowane włosy początkowo wypadają
 • Okres “odrodzenia” może potrwać kilka miesięcy, zanim zaczną rosnąć nowe włosy.
 • Możliwy lekki dyskomfort (siniaki, obrzęk, zwiększona wrażliwość, zaczerwienienie, skorupy i wrastające włosy)
 • Ewentualny wymóg stosowania antybiotyków lub maści w celu zapobiegania infekcjom
 • Kosztowny wydatek (w zależności od zastosowanej metody / jakości, którą należy osiągnąć)
 • Brak 100% gwarancji sukcesu. Źródła pokazują 60-80% wskaźnik sukcesu i drugi przeszczep może być wymagane do pełnego efektu.
 • Cierpliwość będzie potrzebna!

 

Wniosek

Niezależnie od tego, co skłoniło Cię do podjęcia decyzji o przeszczepie brody, chodzi przede wszystkim o to, by poczuć się lepiej we własnej skórze. Jeśli wydaje Ci się, że jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, idź na to! Nikt nie osądza, a według najnowszych badań liczba mężczyzn decydujących się na taką procedurę potroiła się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.